להקת מגפיים
להקת מגפיים

להקת מגפיים היא להקה של כ-30 חברי מושבים, רובם ממועצה אזורית באר טוביה, שפעלו ביחד בין השנים 1978 עד 1992. שיריה מבוססים על שירי מושב וקיבוץ. ב-4 השנים שפעלה הפיקה הלהקה 2 תוכניות, שכל הופעותיה הופקו על ידי שי לביא. לקראת פירוקה, הפיקה הלהקה תוכנית ששודרה בטלוויזיה הישראלית. בתוכנית שרו חברי הלהקה מבחר שירים משתי תוכניותיה, אך עוד לפני זה, בתחילת פעילות הלהקה, הוזמנה הלהקה לתוכנית הערוץ הראשון "שעה טובה", ומשם התפרסמה. חברי הלהקה שרו את השיר הנבחר של פוצ'ו: "לחיות בחיק הטבע", ולאחר מכן התראיינה עם המגישה רבקה מיכאלי. 


חברי הלהקה

בין חברי הלהקה מופיעים נציגי המושב - אבי עדי, חמדה שינבוים ונירה יניב!!!

עוד מופיעה הזמרת/שחקנית אתי עמית, בוגרת להקת הנח"ל - 1963, בתוכניתה "שמש במדבר". בלהקת הנח"ל עמית הייתה הסולנית בשירים מטרייה בשניים וחפש אותי. בלהקת מגפיים קיבלה את הבלדה לבן-גוריון, שיר ערש לפרה והורה מגפיים, ששלושתם מתוך תוכניתה הראשונה של הלהקה.

עוד אחד מהסולנים הוא המושבניק אבי גבע, ששר את שיר הבוץ וכרם אור והיה הסולן המרכזי של הלהקה גם בבתים בשירים שונים, כמו בחשבון פשוט והורה מגפיים. בתוכניתה השנייה של הלהקה שר כסולן את החכמה של אבא, ילדי האדמה ומיזוג גלויות.

שני סולנים נוספים בלהקה הם אבי רוזנבלום ושרון שפריר, ששרים ביחד דואט בשיר "סתיו לבן" מהתוכנית הראשונה. חוץ מסתיו לבן, רוזנבלום שר כסולן גם את ערב על הגורן מהתוכנית השנייה.
מהצד השני, שפריר שרה את הפזמון של פוצ'ו: "לחיות בחיק הטבע", ובית אחד מתוך "כרם אור".

לתוכניתה השנייה של הלהקה מצטרפת השחקנית רוחל'ה אגמון, ששרה כסולנית את טנגו המין החלש של חפר. עוד סולן מאותה תוכנית הוא יוחנן מיינרט ששר את "לעבודה".

עוד חברים: יחיאל אייל, שלמה ברמן, רני בר-נס, אבי גבע, עירית גבע, עליזה גורן, תרצה היימן, גאולה זילברשטיין, נחמה חסיד, נילי ירון, אוהד כהן, לוי לב גורן, חביבה עציון, אורנה קלגרד, חדווה קמחי, נחמן רונן, מירל'ה שפי.

שירי הלהקה

שירי להקת מגפיים מבוססים על שירי מושב וקיבוץ: רפת, חקלאות, בוץ, כרם, פרדס, ועוד... רוב השירים נכתבו על ידי יורם טהרלב מלבד חמישה. פוצ'ו (ישראל ויסלר) כתב שני שירים ושמם "לחיות בחיק הטבע", ו-"היום הראשון", עליזה גורן כתבה את "הולך סובב עולם" ונגה לב גורן את "חשבון פשוט". כל ארבעת מופיעים בתוכנית הראשונה, ובתוכניתה השנייה של הלהקה, הופיע שיר שנכתב על ידי חיים חפר ושמו "טנגו המין החלש".

שי לביא שהקים את הלהקה, אף הלחין את כל שיריה, והפיק בעצמו את הופעות, מופעים ותוכניות הלהקה.להקת מגפיים - לחיות בחיק הטבע:


להקת מגפיים - סתו לבן:

להקת מגפיים
- שיר ערש לפרה:


להקת מגפיים
- חשבון פשוט:


להקת מגפיים - פרח חממה: