ארועי תרבות


    

צוותי פירוק והקמה יקבלו הודעות אישיות בתאי הדואר

ניפגש בשמחות –ועדת תרבותטקס לציון החזרת הסליק הישן הביתה


ביום שישי האחרון, בשעות אחר הצהרים, בצל עצי הפיקוס הגדולים שליד בית העם, התקיים טקס לציון החזרת הסליק הביתה וחשיפת הלוט אשר הוצב על אחד מצדדיו. לטקס הגיעו רבים מתושבי הכפר. בנוסף הגיעו, היישר מקן הנוער, שכבות הנוער המודרך, אשר שמעו על הסליק וסיפורו במסגרת הפעילות אשר הועברה להם באותו יום.

במסגרת אירועי שנת המצווה יצאו שכבת בני המצווה, בהובלתו של יואב צור, למסע רכוב לתל חי. מטרת המסע היתה להוביל אותם, בעקבות ראשוני באר טוביה, שחלקם נינים שלהם, ועל ידי כך להכיר את אגודת השומר וללמוד על המציאות הביטחונית של אותם ימים.

בהמשך צפו בני המצווה בהעתקת הסליק למקומו על ידי השופל של מרכז מזון; ולסגירת מעגל המשימה - השתתפות בטקס לציון החזרת הסליק, שכלל קטעי קריאה ושירים. בזאת סיימו בני המצווה את הדרך שעשו בשנת המצווה בעקבות הראשונים.

במהלך הטקס, ובעזרת מתנדבי הארכיון, שולבו מדבריהם של פעילים מאותם הימים:
אברהם נגב, אחד משלושה עשר הראשונים, איש בטחון והגנה כל ימי חייו, ממפקדי הפלמ"ח הראשונים ומפקד באר טוביה בזמנו, ודודיק בן יעקב, ותיק תושבי באר טוביה כיום – ואחד מבני הנוער המתנדבים של אז.     
במסגרת זו נזכיר את תרומתו של יהודה וקסלר ז"ל שנחשב ל"חופר הסליקים הראשי" בכפר. דודיק בן יעקב זוכר את התמונה של וקסלר חוזר הביתה לפנות בוקר עם טוריה על שכם, לאחר חפירות הסליקים בלילה, והכל כמובן תחת חשאיות גמורה.

במהלך הטקס שיתף אותנו עמי גלעדי בסיפורם של הסליקים ושל הראשונים שעסקו בפעילות זו באותם הימים. הוא אף הקריא רשימה חלקית של כלי הנשק שהוסתרו בסליק, קטע ממכתב שנמצא בביתו של אורי חפץ.

טלילה ליבשיץ, נציגת קק"ל הודתה על הטקס המרגש והמכובד וציינה את פועלם של אנשי המושב בשימור העבר ומורשת הראשונים.

בסיום הטקס הזמינו בני המצווה את דודיק בן יעקב, עמי גלעדי וטלילה ליבשיץ להסרת הלוט מעל שלט התיעוד שהוצב על הסליק.

השלט, תרומת קק"ל, עוצב בעזרתו של גרשון היימן. בנוסף תרמה קק"ל שני שולחנות לרווחת הקהילה, שהוצבו בחורשה בסמוך לסליק. על כך תודתנו.

הסליק וסיפורו המיוחד חוזר להיות חלק מחיי המושב. הוא ישתלב בסיורי התיירות הרבים, אותם מדריכים מתנדבי צוות התיירות של המושב.

תודות גדולות לעמי גלעדי, שיזם וליווה ותרם ודחף, לדודיק בן יעקב, שסיפר את תולדות הסליק, לגרשון היימן על האיור הנפלא, לשופל של מרכז מזון, שעזר להעביר את הסליק ולכל צוות המתנדבים.

תודה גדולה לבני המצווה שהשתתפו בטקס, והיו שותפים מלאים להכנתו, תודה לאורי קינן על העזרה בשירים וליואב גולן על הליווי בדרבוקה. 

וכמובן וכמו תמיד, תודה ענקית לאקסלרים, על העבודה והעזרה במהלך כל היום.

לסיום, כל מי שיודע או שמע או יש בידו אפשרות להוסיף חומרים או מידע לגבי הסליקים והפעילות הקשורה אליהם – מוזמן לשתף את הציבור, אם מעל גבי הדף או במסירת חומר לארכיון ובכך לתרום לכולנו.

 

                                                                                    מיכל נאור, רוני רונן ודורון פיינברג

                                                                                    וכל צוות החזרת הסליק                           

       תמונות מחגיגת י"א באדרבני הי"ח


תהלוכת פוריםשלום לכל תושבי באר טוביה


כפי שבטח רובכם כבר יודעים, לפנות בוקר ברביעי שעבר פרצו לביתנו.

הפורצים החביבים החליטו לא להעיר אותנו ואת הילדים ובחרו לקחת רק את כל מה שבסלון.

לא דברים חשובים. "רק" הלפטופים עם כל המסמכים והתמונות, הטאבלט של הילדים והמכונית של שי. לשמחתנו הם השאירו את האוטו שלי אחרי שנמאס להם לנסות ולגנוב גם אותו.

בטח כבר הבנתם שמכל החוויה המפוקפקת הזו נשאר טעם רע.

נשארה ההרגשה שאין ביטחון בביתנו שלנו. שאפשר להיכנס ולצאת. לחדור לפרטיות. להיכנס לחדרי הילדים.... מי יודע מה היה קורה אם אחד מהם היה מתעורר....

אז עכשיו אנחנו משפחה אחת מיני רבות שפגעו להן במקום הכי אישי ופרטי שיש.

מעכשיו שי מצטרף באופן קבוע למערך השמירה של המושב, פעילות שיכולה להחזיר לנו את תחושת הביטחון.

אז מי מצטרף? מי מוכן לתת כתף? בואו נחזיר את השלווה למושב.

וכמובן תודה רבה!!! לתומר זולר על הקפצה מהירה של המשטרה.


                                                                                        משפחת חיימסוןיש פתרון לפריצות לבתים
התאור הדרמטי בכתבה של ניצן חנין על הפריצה לביתו ופריצות נוספות באזור, הרים אותי מהכסא ושכנע אותי להציע את הפתרון למגפה הזו, שבו אני נוקט כבר 12 שנים וזה עובד.
וראשית נראה לי שהפורצים לבתים משתכללים ונועזים יותר משנה לשנה, ואם לניצן גנבו את הפלאפון שליד האוזן, אז בעתיד יגנבו את האוזן שליד הפלאפון.
הפתרונות שמציע ניצן על נעילת הבית, אזעקה, כלב קשור וכו' הם חשובים, אך תועלתם מוגבלת.
אתם ודאי חושבים שהצעתי מקורה בטכנולוגיה חדשה ומהפכנית ש"כיפת ברזל" קטנה ופרימיטיבית לעומתה, ושאני מצפה לקבל עליה את פרס ישראל, ובכן לא. אז מהי השיטה: אני מחזיק בביתי - לא בחצר ולא קשור, כלב מזן פינצר (מהזנים הקטנים). זהו כלבלב חכם מאוד, ופחדן עוד יותר, וקל מאד לאלפו. שמו פיסטוק. כאשר מי מבני הבית בא לביתי הוא מקבל אותו בכשכוש זנב, ואדם זר זוכה לצעקות עד לב השמים. אחת לשנה אני קונה לו קולר נגד פרעושים וקרציות והוא נקי לחלוטין. את צרכיו הוא עושה במקום קבוע בגינה, והוא נענה ומכיר כ - 100 מילים (כולל לך לעשות פיפי) בו לטייל בו לישון - ועוד ועוד.
כבר היה לפחות מקרה אחד שניסו לפרוץ לבית, והפורצים נרתעו מהנביחות, שאותם אי אפשר לא לשמוע, והם ברחו.
נ.ב. - הטכנולוגיה הזאת שנקראת "פינצר בע"מ" עובדת גם ביום וגם בלילה - אני ממליץ.

                                                                                                איה בצר


צוות "שישי באר טוביני" מודה מאד לתומר זולר שדאג שלא נקפא. החימום שהביא לאולם אפשר לנו לקיים את הערב בצורה הטובה ביותר. תודה רבה. בנוסף, הצוות מודה מקרב לב לקרסטין וולף אשר הפכה את הכניסה ליפיפייה. בית העם מעולם לא נראה טוב יותר וחגיגי יותר. השאלת הריהוט והאביזרים מהחנות / גלריה שלה בהחלט הכניסו נגיעות של טעם משובך. 
השנה חנוכה במתכונת אחרת

טיול עששיות משפחתי בחולות ניצנים

-         הפתעות מאירות לכול הילדים

-         הפתעה משפחתית

-         הדלקת נר חנוכה

-         תה חם וסופגניות

בתאריך 12.12.15

יציאה במכוניות פרטיות בשעה 16:00

חזרה משוערת 20:00

הרשמה עד לתאריך 8.12.15 בהודעת sms

שגית בן צבי 052-3942426

ענבל איתן 050-3901225
"שישי באר טוביני" - ההפקה הכי "חמה" באזור
                                             

ביום שישי האחרון, נפגשנו שוב בבית העם להאזין ללחנים הידועים והאהובים של שם טוב לוי. לא רבים משקיעים בכך מחשבה אך לכל הפקה שכזו קודמת עבודה קשה ביותר. הפעם, לראשונה מאז התחלנו לקיים ערבים שכאלה, ההגברה והתאורה היו לחלוטין בידיהם של אביטל גבע וקבוצת האקסלרים שלו. החברה הגיעו כבר ב 13:00 בצהריים והחלו לפרוק ציוד רב. הם עבדו ברציפות להרכיב את כל הציוד ולבצע עם האמנים בדיקות סאונד וקיבלו רק הפוגה קצרה ב 20:30 כאשר כולכם נכנסתם לאולם. בהמשך ליוו בצורה מקצועית את ההופעה ובסיומה, שוב ארזו וסחבו ציוד רב עד שכל דבר הגיע בדיוק למקום בו היה אמור להיות (אחרי אחת לפנות בוקר). מחישוב קל עולה שהחברה עבדו מעל ל 12 שעות, בהתנדבות, במסירות ובמקצועיות מפתיעה ביותר. אין לי מושג איך אביטל מצליח להביא אותם לרמה שכזו אך אני בהחלט מורידה בפניהם את הכובע ורוצה להודות לכל אחד מהם אישית:

לאביטל - על המסירות אין קץ ולאקסלרים - גל זולר, אלון פיינברג, עומר רונן, עידן אלון, זיו ברנשטיין, גיא כהנשטם, גיא גבע, עידו שיינבוים, עידו נאור ותר פרידמן רום - כל הכבוד לכם ותודה רבה.

עוד תרומה מאד משמעותית לכל אירוע מהווה המצגת עם מילות השיר. כאשר אני מתקשרת לבקש עזרה ממירי ושמעון שני - הם יודעים להגיד רק מילה אחת - בודאי. בשקט ובשלווה הם מכינים את המצגת היפיפייה, מביאים את המחשב, מתחברים, ממקמים, מתקנים ומפעילים במהלך האירוע. איזה שקט נפשי לארגן משהו בעזרת הצוות המנצח הזה - תודה רבה לכם.

ולחביבים - צוות שישי באר טוביני היקר - צוות אשר מתחיל בעבודה הקשה הרבה לפני האירוע עצמו - מתכנן, בודק, מתאם, מפרסם, משווק, מוכר כרטיסים, עושה קניות, עורך, סוחב, מסדר, עובד כל הערב ומחייך במהלך כל האירוע עצמו - אשרנו שזכינו בכם - תמי בן יעקב, מלכה גולדמן, רונה וואנו, אסנת שמחוני, נעמה פלדמן, יסמין רפמן, שי ומיטל רחמילביץ, דורון פיינברג וכמובן - צלילה! אנשים טובים באמת.

ואם תהיתם בליבכם מי סוחב הכל , הפלטות , הכיסאות, המזנונים, הארגזים ועוד , מי מפעיל את העמדות בערב ומי דואג להחזיר הכל למקום - הרי שאנו חייבות תודה ראשית לבני הזוג שלנו. בכך שהתגייסנו לצוות הרי שהם קיבלו צו שמונה קבוע לכל עבודה ומשימה ואליהם מצטרפים חברים טובים מאד: אז תודה רבה למשה רחמילביץ, לאלון וואנו, נרקיס בן יעקב, אילן גולדמן, רפי שמחוני, דודי פיינברג, ניב פלגי, חן בן יעקב, עמית אלון, חיים גבסו ורוית כהנשטם. בלעדיכם זה לא היה קורה!

ובהקשר הקולינרי - תודה רבה למשפחת גולן על הענבים הנפלאים ותודה רבה לשכבת כיתות ח' והוריהם עבור העוגות והקינוחים המעולים.

זהו, סיימנו עם התודות (למעט התודה לכל מי שלא התעייף וקרא עד כאן) ואנו ניגשים לעבוד על הערבים הבאים. פרטים מלאים בהמשך....... סוף שבוע נפלא לכולם.

                                                                                                יעל רחמילביץ


                                אנו מצטרפים לתודות לכל הרשימה הארוכה של הנושאים במלאכה
                       שעבדו קשה על מנת להפיק את הערב המקסים ורב המשתתפים להנאת כולם           

                                  ותודה ענקית ליעל שמנצחת על כל ההפקה הזאת ביד רמה

                                                                  הועד המקומי
                                                                       

"שישי באר טוביאני" העונה הרביעית

 העונה הרביעית של שישי באר טוביאני נפתחה בסערה. פתיחה כזו מוצלחת מזכיר את פתיחת הקמפיין של נבחרת ישראל בכדורגל ליורו באירופה. למי שלא זוכר הנבחרת פתחה את הקמפיין בשלשה ניצחונות רצופים כולל על בוסניה . מה עוד מזכיר את הקמפיין שנבחרת ישראל לא עוברת את החצי במשחקים נגד בלגיה ווילס ואילו כאן באולם הביתי שלנו בית העם לראשונה אחרי תקופה ארוכה החצי החדש של בית העם לא הספיק.

בכדורגל יש ביטוי למצב של נבחרת שלא עוברת את החצי "חצי מגרש להשכרה" אז בית העם שלנו לא היה צר מלהכיל את כל הבאים אבל נמכרו למעלה מ 300 כרטיסים .

בכלל תושבי באר טוביה הותיקים שרגילים כבר להגיד שבצרכניה הם כבר לא מכירים חצי מהאנשים אזי אתמול שוב לא הכירו הרבה. כי רבים מתושבי האזור נהרו בהמוניהם. משפט מוכר, אלא שכאן אפילו קלפי לא היה בבחירות.

אז לאלה שלא באו, וגם אלה שהיו, שורות אלה נכתבות.

שם טוב לוי הוא יוצר, מוזיקאי, מלחין בהחלט חוויה מרנינה. מסתבר שלא מעט משיריו בוצעו על ידי הזמר המפורסם אריק אינשטיין.

אין הרבה אירועי תרבות שאתה מקבל  לצד כרטיס זול, חנייה בלתי מוגבלת, אפשרות להגיע באופן רגלי מהבית, פונץ מצוין, עוגות ביתיות בשפע טעמים וצבעים משקה חם וכל אלה הם בהחלט תעודת כבוד והערכה למי שמארגן את "שישי באר טוביאני" שמזוהה יותר מכל עם יעל רחמליבייץ וכל הועדה.

גם אותם אירועים שהיו "פחות נוצצים" בהחלט הם אירועי תרבות שלא פשוט לארגנם, במיוחד שיש מגבלת תקציב ולא תמיד מצליחים לקלוע לטעם אנשי המקום.

אין ספק שהערב הזה היה "בינגו".

מעבר למופע האומנותי, יש כאן מפגש חברתי תרבותי של אנשי המקום והאזור על כוס קפה ועוגה.

לצד המחמאות, ודברי השבח והלל אי אפשר לעבור על סדר היום על נושא שקצת העיב על חגיגיות הערב.  

יכול להיות שמחיאות הכפיים היו יותר סוערות לבצועים היפים של שם טוב לוי לולא חלק מהאנשים, לא ויתר לדקה קצרה על נפנוף צלחת פלסטיק כדי לשאוף קצת אויר קריר.

בתחילת הערב עוד חלק מהאנשים חשבו שתופעת החום קשורה לגיל המעבר אך יתברר שהתחושה חצתה מינים, גילאים דתות.

שם טוב לוי בעצמו גילה גדלות רוח ובקש בסך הכול מגבת לניגוב הזיעה. יש יותר מאומן אחד או שלא היה מופיע למקום ללא מיזוג, או היה מקצר את המופע.

נדמה לי שאם היו עורכים באותו רגע הצבעה על  "מי בעד השקעה במיזוג אוויר בבית העם" לא היה מתנגד אחד.

זה מזכיר לי את הבדיחה על ההוא שאכל סטייק במסעדה והחל להיחנק. למרבה המזל במסעדה נכח רופא שנחלץ לעזרתו והצילו.

שאל אותו האיש " ד"ר מה אתן לך בעבור זה שהצלתני"  ענה לו הד"ר "את מה שהיית מוכן לשלם שהסטייק היה תקוע בגרונך"

מקווה שהועד המקומי, ייקח את היוזמה ומייד ללא שהיות יקבל החלטה בדבר מיזוג בית העם.

מושב שידע באמצעות האגודה החקלאית להשקיע 2.5 מליון שקל בבריכת שחייה צריך להיות מסוגל להשקיע פחות מעשירית הסכום (הערכה בלבד)  הנדרש לצורך מיזוג האולם.

(אפשר לחייב חד צדדי חלק מהסכום את חברי ניר בנים)

אין ספק  שאחרי שימזגו יהיו יכולים עוד הרבה אירועים  להתבצע בשיא הקיץ וגם בחורף.

אולי המופע של שם טוב לוי ייזכר לא רק כשישי באר טוביאני מוצלח, אלא גם כנקודת מפנה והפעם האחרונה של מופע באולם לא ממוזג.

יש לי הרגשה שאם שם טוב לוי ישמע  על משק ההיסטוריה  הוא יופיע אצלנו בפעם הבאה חינם.  (ולא יהיה מוטרד מהמוניטור).

 

                                                                               רועי יעקובי

פרויקט הפקקים של גן רותם הסתיים והרי לפניכם התוצאה המופלאה!

תודה לכל מי שדאג לשתות המון, לאסוף ולהעביר פקקים לגן.

מוזמנים להגיע לגן ולחזות ביצירה המופלאה של ילדי הגן בהנחייתן של חנה, נורית והדס המופלאות.

 

תודה!

 

צוות וילדי גן רותם


חג המעלות

ביום שישי 25.9.15 בשעה 18:00 במועדון הנוער

יתקיים חג המעלות

טקס פתיחת השנה של קן הנוער

הציבור מוזמן


יום הכיפורים בבאר טוביה

לאחר כמה שנים של התלבטות והתחבטות, הגענו לתחילתה של מסורת באר- טובינית, שנמשכת כבר מספר שנים בתפילת יום הכיפורים.

ראשית נברך על השינוי הפיזי שחל בבית הכנסת לאחרונה. החלל בהיר ומואר, צח ונעים ומזמין לבוא.

ועתה לתוכן. עד כה נעזרנו בחברי עין-צורים, ששלחו לנו מאנשיהם בעלי תפילה (חזנים) לפי הנוסח הבאר-טוביני, שהביא המון רב של חברים שבעבר כף רגלם לא דרכה בבית הכנסת - ועל כך יבורכו.


השנה היתה מעט שונה. כיון שנבצר מאנשי עין-צורים להגיע, נשארנו כמעט ללא חזנים. צורי הכל יכול לא ויתר ולא נח עד שמצא את בעלי התפילה מצוהר שמתאימים לנוסח הבאר-טוביני, ואכן התפילה היתה מרוממת רוח.

בין התפילות, הפיוטים והזמירות הוספנו השנה גם ספורים.

החזנים ומשפחותיהם הגיעו ממקומות שונים בארץ וראוי לציין ולהודות לתמי ונרקיס בן יעקב שמדי שנה מלינים בביתם את האורחים ומשפחותיהם.

וכן תודה חמה לצורי ומשפחתו ולמשפחת קרבלוב המזמינים את האורחים לסעודה של אחרי הצום.

אני שמחה לציין שבית הכנסת היה מואר, מלא מתפללים, קולות נעימים וערבים, הכל חגיגי ומלא הוד והדר.

שנה טובה לכולם והמשך המסורת גם בשנים הבאות.


אתי זולר

תודה רבה לכל הילדים וההורים שהגיעו לפעילות הספורט והמים ולאחת והיחידה אפרת אוחנה קייזר שהעבירה אותה.

 עקב ריבוי מסיבות הסיום, ההצגה "החתול במגפיים" של תיאטרון צחוקלה תתקיים ביום שני 13/7/2015 בשעה 17:30 במועדון הנוער.

 אם אתם עדיין לא חברים זה הזמן להצטרף לקבוצת הפייסבוק שלנו: הגיל הרך- מושב באר טוביה

 

הועדה לגיל הרך


חוגגים שבועות סביב הגלובוס

ביום א' ה- 24.5.15 בשעה 17:00

נפגש, כמיטב המסורת במחלבה הישנה

לחגוג את חגיגת השבועות המושבית.

תהלוכת העגלות בניצוחו של תומר זולר תצא מרחבי מועדון הנוער בשעה 16:00 נבקש להגיע ב-  15:50

השנה, כל קבוצת גיל תקבל מדינה ועל פיה תקשט את העגלה.

להלן העגלות:

הקטנטנים- ישראל            כתות ד'- יון
גן רותם- תימן                  כתות ה' - איטליה  

גן שקד- מצרים                 כתות ו' - צרפת

כתות א'- הולנד                כתות ז' - ארגנטינה

כתות ב'- בריטניה             כתות ח' - הודו

כתות ג'- ברזיל                 כתות ט' - ארצות הברית

 

אנו מזמינים את כל החוגגים להשתתף בתחרות סלט פירות

כדי להערך בהתאם נבקש להרשם אצל שגית בן צבי 0523942426

   ענבל איתן 0503901225

                                                                                      ועדת תרבות

 


ביום רביעי 22.4.15 ערב יום העצמאות
נחגוג ביחד על הדשא של בית העם
בתוכנית:
תהלוכת לפידים - יציאה 19:45 ממועדון הותיקים
טקס מעבר מיום הזכרון ליום העצמאות בשעה 20:00
ארוחת ערב ישראלית
בתפריט: פלאפל, סלטים, תפ"א, בירה, ועוגות לקינוח.
מתנפחים לכל הגילאים
ריקודי עם לכולם


סיור הכרות לתושבי באר טוביה החדשים
ביום שישי 17.4 קיימנו סיור הכרות לתושבי באר טוביה החדשים.
ביקרנו בבית הבנים, והארכיון, בעזרתם האדיבה של מיכל נאור תמי בן יעקב יעל רחמילביץ אליקו אביאלי ועמי גלעדי, נהננו מארוחת בוקר במשק שמואלי וקינחנו בסיור במשק צור.
הסיור היה מהנה, בתקווה שגם תרמנו לתושבים החדשים במידע מעניין ובתחושה טובה של התחלה ברגל ימין.
תודה לכל העוסקים במלאכה.

ועדת קליטה


ברצוני להודות לכל היוזמים המתנדבים והמתנדבות מהמושב שארגנו יום מקסים לתושבים החדשים שמצטרפים בקרוב להוויה המדהימה בבאר טוביה.

היה מרתק לשמוע ממיכל את הסיפור ההיסטורי של המושב, יעל הטיבה להעביר כמה הועדות משמעותיות לכל אחד ואחד ביום יום -ובעזרתן ניתן לקדם ולשפר את איכות החיים מגיל הרך ועד לאנשים הוותיקים בו.

תודות למשפחת שמואלי על ארוחת הבוקר - כף לראות את המשק שלהם משתבח ומשתדרג.

הסיור בארכיון מרגש במיוחד ואפשר לי להבין עד כמה השורשים של משפחת באר , שזכיתי להצטרף אליה לפני 15 שנה , עמוקים במושב.

תודות רבות לכולכם,  

 

                                                                                           זהבית באר

 

לכבוד יום ההולדת ה 85 של באר טוביה אנו שמחים להכריז בזאת על תחרות צילומים בנושא

"באר טוביה - הבית שלי"

 


כל מה שאתם צריכים לעשות כדי להשתתף בתחרות הוא ללכוד בעדשת המצלמה שלכם מצב, תמונה, מקום או רגע המבטאים בעיניכם את הרעיון של "באר טוביה הבית שלי". כל צילום והסיפור שלו.השתתפות בתחרות:

כל תושב באר טוביה מגיל 0 – 120 יכול להשתתף בתחרות אשר תתקיים בשתי הגשות. ניתן לשלוח בכל מועד הגשה עד 3 תמונות, לא יותר.

גילאים: התחרות מחולקת לשני גילאים - ילדים עד גיל 14, בוגרים מגיל 15 ומעלה.

קטגוריות הצילום:  אנשים, מקומות וחקלאות.כיצד ניתן להשתתף בתחרות?

יש לצלם את תמונה אשר מעבירה, לדעתכם, בצורה הטובה ביותר את הנושא. (ניתן לשלוח תמונה אשר צולמה על ידיכם בבאר טוביה בחמש השנים האחרונות).

יש להדפיס את התמונה בגודל 30X 20 ולהדביקה על PVC . (ניתן לקבל שרות זה באולפן אסף, כאן במושב, במחיר מוזל. הפרטים המלאים בהמשך).

את התמונה המודפסת יש להגיש בצרוף עותק דיגיטאלי לצלילה במזכירות עד המועד שיפורסם. במידה והתמונה לא תגיע במועד היא תמתין להגשה הבאה.

לכל תמונה יש לצרף דף עם כיתוב הכולל את המידע הבא: שם הצלם + משפחה, גיל (במידה ואתם מתחת לגיל 18), קטגוריה ושם או כותרת לתמונה.  בנוסף, מומלץ להוסיף עד 3 משפטים המתארים מדוע התמונה משקפת את באר טוביה שלכם.

שימו לב - כל התמונות תוצגנה בתערוכה במושב ולא תוחזרנה לבעליהן.  

התמונות הזוכות - חבר השופטים, המונה 10 נציגים מאנשי הכפר כולל נציגי ילדים נוער, יחליט על התמונות הזוכות ויפרסם את החלטתו בחג הכפר ביא' באדר. כמו כן תבוצע לתמונות אלו הגדלה ומסגור על ידי הועד המקומי והן תתלנה בבית העם לתהילת נצח.המועד הקרוב להגשה - יום רביעי, 11/02/15, עד השעה 10:00 בבוקר.

      

תנו לדמיון שלכם לזרום והפתיעו אותנו.
 

.

פיתוח, הגדלה והדבקה באולפני אסף


1. ניתן לשלוח את התמונה בדוא"ל ל info@u-a.co.il או להגיע אישית (על יד גן איילה).

2. יש לציין את שם בתחרות "באר טוביה ...." ולקבל מחיר מוזל של 20 ש"ח.

3. יש למסור את התמונות עד יום שני 09/02/15 בשעה 16:00 כך שתוכלו לקבלן חזרה לטובת ההגשה עד יום שלישי ב 12:00.

4. יש לשלוח קובץ מקורי , לא מוקטן ולא מוגדל. לתמונות אשר יגיעו בפורמט ריבועי יושאר שטח לבן (פספרטו) במסגרת.

5. לשאלות ובירורים ניתן להתקשר לאסף 054-4257460 או ללימור 054-4257506.


סדר טו בשבט - ותיקים וצעירים
זה התחיל בהזמנה יפה ומאירת עיניים, שנמסרה באופן אישי לותיקי הכפר.
"בני המצוה שמחים להזמינכם לסדר ט"ו בשבט".
קבוצת בני המצווה של שנת 2015 גם הם, כמו קודמיהם, מצאו לנחוץ לכבד את מבוגרי הכפר בשנת הבר מצוה שלהם, ובחרו לשם כך תאריך יפה ופורח - ט"ו בשבט.
במועדון הותיקים היו שולחנות ערוכים בכל טוב ולידם הסבו הותיקים, שקיבלו בשמחה את ההזמנה. ולצידם הילדים שדאגו להגיש ולמזוג בלבביות ובתשומת לב.
היה זה סדר ט"ו בשבט כהילכתו, וכך נכתב על גבי ההגדה שחולקה לנוכחים "השנה בחרנו לחגוג את סדר ט"ו בשבט ותיקים וצעירים כדי לחזק את הקשר הבין - דורי".
את קטעי ההגדה קראו הילדים ובשירה השתתפו כולם. "מלאו אסמינו בר ויקבינו יין"
כמו בליל הסדר נמזגו 4 כוסות של יין לבן ויין אדום במינונים שונים לסמל את עונות השנה. התכבדנו בעוגות ובלחם שנעשו מקמח חיטה, טעמנו מפרי עץ הזית ומשמנו, אכלנו תמרים וצימוקים - וזכרנו את שבעת המינים שהתברכה בהם ארצנו.
ובין לבין נהננו מקטעי קריאה שעלו מהם ריחות של פריחה ותפילת אילנות ביום חגם.
ולבסוף הגישו לנו הילדים ארוחה של ממש, מעשה ידיהן של האמהות הטובות שטרחו והכינו מטעמים - ובשפע.
המראה של ציבור המבוגרים, בתוכם סבים וסבתות של בני המצוה, יושבים יחד ושרים היה משובב לב.
"ארץ, ארץ, ארץ,
ארץ תכול אין עב
והשמש לה כדבש וחלב
ארץ בה נולדנו
ארץ בה נחיה
ונשב בה
יהיה מה שיהיה...

לבקשתנו הציגו הילדים את עצמם ואת משפחתם
והלב שמח ורחב על הצוותא ועל שילוב הדורות ערב חגיגות ה - 85 של כפרנו.
ותודה גדולה לכל הילדים ולהוריהם.

                                                                  דליה

פעילות בני מצווה תשע"ה

בתחילת דצמבר התחלנו את פעילות בני המצווה.

פעילות הפתיחה עסקה במשמעות המושג "התבגרות" וכללה פעילויות שונות בנושא, כולל נגיעה במושגים כמו "אחריות", "ערכים", "הקשבה", "סבלנות" ו"סובלנות".

לפני שבועיים התקיימה הפעילות השנייה ועמדה בסימן "מסורת". אירחנו את הגרעין התורני של קריית מלאכי, יחד הדלקנו נרות שבת וקיימנו קבלת שבת בנוסח הרב קארליבך, קבלת שבת שכולה שירים וריקודים.

האווירה היתה מיוחדת, בני המצווה התכבדו בקריאת תפילת ערבית, וסיימנו בקידוש חגיגי עם שולחן מלא בכל טוב.


אתמול (יום שלישי, 3.2) התקיימה הפעילות השלישית ועמדה בסימן "הקשר עם הקהילה". אירחנו את וותיקי המושב (בני  ה 80) לסדר ט"ו בשבט במועדון הוותיקים. מטרת הפעילות היתה לקרב בין בני המצווה לוותיקים, להכיר קצת האחד את השני ובעיקר – להיות ביחד.

האירוע כלל קטעי קריאה, שירה בציבור וכיבוד.

הופתענו לטובה מההיענות המדהימה של המוזמנים. מועדון הוותיקים היה מלא עד אפס מקום, בני המצווה אירחו את המוזמנים לאורך כל הערב ושיתפו פעולה גם עם האורחים וגם האחד עם השני.

מהתגובות שקיבלנו האירוע היה הצלחה גדולה. האווירה היתה נעימה וחגיגית מאוד.

אנו רוצים להודות לכל מי שסייע לנו עד כה בהצלחת הפעילויות. לוועדת בית הכנסת ובמיוחד לצורי ארביב - על שעות של השקעה וחשיבה משותפת, לחברי הגרעין התורני של קריית מלאכי – על ההתגייסות, למרות מזג האוויר החורפי, לענת אבידן וליהודית יחזקאל – על העזרה בקיום סדר ט"ו בשבט, לקרן – רכזת הנוער ולמדריכים שלנו – עידן אלון, נופר סלוק, שחר צורן ומור פלפל – על הליווי והעזרה, ולהורים שלנו – הורי בני המצווה – על החשיבה, ההשקעה והתמיכה.


הפעילויות הבאות הצפויות הן שבת בקיבוץ עין צורים, מפגש עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים, תרומה לפינה במושב, מפגש עם יחידה לוחמת ועוד.

נמשיך לעדכן,

בני המצווה

 


מחפשים את המטמון

השבת זה קורה!

מתכנסים בשעה 9:00 בבוקר בבית העם,

ממונעים ומצוידים בדף "באר טוביה פון" לצורך בקשת עזרה במהלך המשחק מ"חבר טלפוני"

סיום משוער בשעה 13:30, לאחר כיבוד קל ומפגש מספרי סיפורים.

המשחק יערך גם המזג אוויר גשום.

להלן ההנחיות למשחק:

1.  המשחק מחולק לשלושה מסלולים, כל מסלול מוקדש לנושא אחד, בעזרתו נספר את הסיפור של באר טוביה, אנשים    

     ומקומות. כל רבוצה משחקת במסלול אחד בלבד, אשר תגריל אותו בתחילת המשחק בכל תחנה שתגיעו תקבלו חרוז, יש

     לשמור ותו עד לסוף המשחק.

2.  המסלולים בנויים מההווהועבר, נקודה ראשונה בת זמננו ועד המקודה האחרונה שהיא הוותיקה ביותר.

3.  כשקבוצה מקבלת כתב ידה עליה לפצח כמה שיותר פרטים בו, הפיצוח יוביל אתכם לפתרון, שם יחכה לכם איש/ה הקשור

     למקום ולסיפורו. עליכם להציג את הפתרון, לשמוע את סיפור המקום ולקבל חרוז וכתב חידה חדש.

4.  חברים טלפונים: הנכם רשאים להתקשר לחברים טלפונים, ותיקי המושב/בעלי הידע והזיכרונות שיעזרו לכם. במידה 

     ונתקעתם יותר מחצי שעה אנא התקשרו לרונה, אלון וואנו או מיכל נאור.

5.  הקבוצות הזוכות מכל מסלול הן אלו שיגיעו ראשונות לנקודת הסיום עם שרשרת חרוזים מלאה.


                                                           

להתראות המארגנים וועדת תרבות


להלן התשובות לחידון משבוע שעבר

המשפחות עם הכי הרבה ילדים:

משפחת שמעוני: אמיק, לליק, נגה,אורי,גלי, מיכה, שמעון.

משפחת בצר: ענבל לירון רותם משי מיתר ויהלי

משפחת מונטגומרי: ישי אורן לימור הדר אסף וארז


שיר החמולה/עדה קרמר

סבא היה צעיר ונלהב

כשאת סבתא פגש הוא בעמק,

יחד החליטו לבנות במושב

את ביתם ולטעת גן חמד


בנו ונטעו והולידו בנים,

וכך עשו מסביב השכנים,

וגדל המושב והמה ילדים -

מעשה האבות סימן לבנים.


ובוקר אחד,צח ובהיר,

הביט מסביבו בחורציק צעיר

ואמר: למה לרעות בשדות זרים

מה נאה חננית היא בת השכנים!


נשא הבחור את בת השכן,

התחתנו זה בזה טן וזקן,

שכן עם שכנתו, בן כתה עם הבת-

המושב נהפך לחמולה אחת.


יצא בן לוי ולקח את בת כץ,

ולוי נעשה מחותן של ממש

לביצוצר לבצר, לעופר וקרמר

לרפמן וזולר, יניב וגם שפר.


ובן - יהושע התחתן עם הראל

וכך פרץ, בן עמי וחיים רודוי

הפכו לקובי משפחה, אבל אבוי!

שכחנו את דודיק ודודו, ודגני וצור

הענין נעשה חמור וחמור

אי אפשר לרכל, אי אפשר לטפל,

לכולם יש קרוב, מחותן או גואל.


וראביד וחנין, שרון ויוטבת

ופיריץ ובן דור וחפץ וסתיו,

ברנץ וגולן והצוציק הזה

אהוב וטלי וחוה שדה.


וכולם אז יהיו משפחה גדולה

מצד החתן ומצד הכלה.

זה הדוד, זה הגיס של אבי האשה

וזה בן הדוד של הסבתא שלה.


ושמחה וששון, והדר ויקר -

איזה "פלונטר, נורא קרה כאן בכפר


מחפשים את המטמון


פתרון החידה משבוע שעבר.....


שמענו שהנושא עורר דיונים רבים ונבירה בזכרונות העבר.

היגעו אלינו מספר רשימות , הרשימה של בבה רחמילביץ כללה הכי הרבה זוגות 33 במספר.

בבה כל הכבוד!

אנו מפרסמים את הרשימה הכוללת, ידוע לנו שישנם ויכוחים לגבי "עומק השורשים" הבאר טובינים של חלק מן הזוגות, אך החלטנו לציין את כולם.

ולא סתם אומרים שבאר טוביה היא משפחה אחת גדולה!


1    
יהודה עופר ודפנה צרניק             
18    
שמעיה אביאלי ושרון קנטור   
2
עמי גלעדי והדסה צור
19
דודה פוקסמן ועמליה קרמר   

מאיר פישר והניה זולר
20
ימימה צ'רניק ויואל באר
4
משה ויין ועדינה לוי
21
אילן רם ונוית נגב
5
שוקה יניב ונירה רפמן
22
איתן בצר ונורית עופר
6טוביה לוי ולילי כץ
23
שחר ראביד וצלילה חנין
7
אלחנן כץ ונורית קינן
24
אורי זומר ודנה מונטגומרי
8
מתן פרומר וזוהר רונן
25
צבי רחמילביץ ובתיה בורשטיין
9
איה בצר ורעיה אגוזי
26
גיורא בן יעקב ויהודת שדה
10
יחיעם אבידן וענת כץ
27
אורי שמעוני ודדה טיטילמן
11
חיים רחמילביץ וטליה קורן
28
מילה סתיו ודבורה ויין
12
איזי רודוי ואלינור הראל
29
אורי חפץ והדסה בוצלין
13
רלי הראל ודרורה בן יהושע
30
יוסי כהן וחווה גבזי
14
יעקב בן יהושע ואילנה שפר
31
עוזי כהן ושרה ברוג'ינסקי
15
ניצן חנין ודורון גבע
32
צוליק עופר ונטע אילן
16
יוסקה זולר וגילה בורכוב
33
משה כהן וגניה פרומר
17
דניאל זולר ויהודית לילה
34
חוה צרניק ויואש פליישמן


זוגות שאחד מבני הזוג הגיע לבאר טוביה במסגרת הכשרת נוער או צבא

יהודית ומוטי שפר

אסתר ראביד ואורי אשד

אריה לוין וחיה אלכסנדרובסקי

אמירה טורנר ואשר גונן


ועכשיו לחידוד הבא:

מיהן המשפחות עם מספר הדורות הרב שחיו וחיים בבאר טוביה?

וגם...

מי היה בעל הטרקטור הראשון בבאר טוביה, איזה סוג טרקטור ובאיזו שנה?


שוב תזכורת:

המשחק הסוחף את כל המושב יתקיים בשבת 3.1.15 בשעה 9:00 בבוקר, ההתכנסות בבית העם...

המשחק יסתיים בשעות הצהרים, במפגש סיכום עם מרק חם וכיבוד ומספרי סיפורים.

עד כה נרשמו מספר קבוצות להשתתפות במשחק. נבהיר את נושא ההרשמה והקבוצות:

1.  המשחק מיועד לכל אנשי המושב ולאורחיו

2.  כל מי שמעונין להשתתף בחיפוש מתבקש להרשם מראש על מנת שנוכל להעריך בהתאם.

3.  קבוצת משתתפים להלן "מחפשים", יכולה לכלול: משתתף בודד, משפחות, קבוצות חברים, שכונות, בני נוער וכו...

4.  על המשתתפים להיות רכובים על אופניים, מכוניות, סוסים, טרקטורים, קלנועיות כל רכב וכו' המסלול בגבולות באר טוביה אך נדרש לגמוע מרחקים בין נקודה לנקודה.

הינכם מוזמנים להרשם ולהשתתף בחוויה!

אצל צלילה במזכירות

רונה וואנו 052-3942421

מיכל נאור 052-7908691


להתראות המארגנים וועדת תרבות
טיול "תודה" לתושבי הדרום

בהדרכת לאה פופר

"חפצים מדברים" האספן והאוסף בין שטיח אתני בית מכירות פומביות ומיכל נגרין

לכם תושבי יישובי הדרום . שמי לאה פופר מורת דרך בונה ומדריכת טיולים בדגש אתנוגרפיה ואמנות בארץ ובעולם. אני רוצה להגיד לכם תודה. תודה על כל הטוב שהיה למדינה בזכותכם. ומזמינה אתכם לבוא איתי ליום של כיף במרכז הארץ . היום עוסק ב" חפצים מדברים" המערכות היחסים המורכבות שלנו לחפצים המקיפים את חיינו. נתחיל במתחם לשטיחים אתניים . נבקר בבית מכירות פומביות ונשמע סיפורים על חיי חפצים והאנשים שהיו בעליהם. נאכל צהרים במסעדת הזקו והים . ונסיים במתחם העיצוב של מיכל נגרין בת נען.

כל הביקורים וההדרכה שלי נעשים ללא תשלום כאמירת תודה לכם.

בואו !!!! כל הצוות שבניתי מחכה לכם באהבה גדולה.

להתראות רק בדרכים הטובות לאה פופר 0505287437 popperlea@gmail.com


הטיול מתוכנן ליום ראשון 9.11.14

עלות הטיול 60 ש"ח למשתתף (עבור ארוחת צהרים)

הסעה ע"ח הועד המקומי באדיבות המועצה

הרשמה בתשלום אצל צלילה במזכירות.            מסיבת סיום הקיץ

נפגש כולנו למסיבת סוף הקיץ
בדשא של בית העם.
ביום שישי הבא 12.9.14 בשעה  15:00  עד 18:00
בתוכנית: הצגת הילדים העולים לכיתה א וחלוקת שי קטן מהמושב
הצגת צוות ההדרכה החדש.
מתנפחי מים לילדים - נא להביא בגדי ים
כיבוד: קפה ועוגה
ולילדים פופקורן וסוכר על מקל

מקווים לראותכם

ועדת תרבות.חגיגת שבועות!!

 

חגיגת שבועות המסורתית תתקיים במחלבה, ביום רביעי, ה-4/6, בשעה 17:45.

תהלוכת העגלות תצא מבית הנוער בשעה 17:15 (התכנסות בשעה 16:45)

בתוכנית: תחרות עגלות, הופעות של מיטב כישרונות הכפר, משחקים והרבה אווירת חג!


מספר נקודות חשובות:
  • הכבישים בקרבת המחלבה יהיו חסומים והציבור מתבקש להימנע מחניית רכבים באזור המחלבה בזמן האירוע. ניתן לחנות באתרים סמוכים כמו בית העם והבריכה, אך מומלץ להגיע ברגל או באופניים.
  • לאור מגבלות פיזיות בשטח, אנו נאלצים להגביל את גובה העגלות המקושטות ל-3 מטר. אנא הקפידו על כך.
  • עגלה אשר במהלך הנסיעה ישתוללו בה עם מים/ביצים/צבע תורד ממסלול הנסיעה.
  • מומלץ להביא מחצלת/שמיכה.
  • צוות ההקמה ייפגש בשעה 15:00 במחלבה. חברי צוות ההקמה: שגיא זלץ, ניר שמואלי (עם טנדר בבקשה), אביעד ברגר, יניב טל, אודי שגב, נרקיס בן יעקב.
  • צוות הפירוק בסיום האירוע: איצ'ו אסייג, יאיר רז, אילן זמורה, גיא גולן, ירון מאייר.

אורחים מוזמנים לחגוג איתנו, אך יש להדגיש כי העגלות מיועדות לילדי המושב בלבד ואין להעלות עליהן אורחים.

 

ניפגש בשמחות,   וועדת תרבות.


                                                קריאת מגילת אסתר

אסתר , אחשוורוש , מרדכי והמן

אלה דמויות מסיפור שקרה די מזמן.

הם כולם מוזכרים במגילת אסתר ברוב הדר ופאר.

זו הזדמנות נהדרת להזכיר לנו המבוגרים

ולספר לכל הילדים את מגילת אסתר

אז ניפגש בבית הכנסת בערב פורים

מוצאי שבת  י"ג באדר ב'  ה15.3.2014

בשעה 19:30 לקריאת המגילה עם החזן בנצי גרובר

אחרי בוהריים משותפים אל תגידו שאתם עייפים

הכינו רעשנים צבעוניים ומצחיקים והגיעו כולכם

כי פורים יש רק פעם בשנה ואנחנו חוגגים

 

ועדת בית הכנסת
מסיבת פורים לכל המשפחה


"זה קורה פעם בשנה

מסיבת פורים משגעת לכל המשפחה

ביום א'  ה- 16.3.14 במועדון הנוער בשעה 11:00

בתוכנית: תחנות הפעלה, הרקדה של הנוער, תחרויות עם המון פרסים, מוזיקה שמחה

וקיוסק נוער.

אז הצטיידו בתחפושת מגניבה, כסף כיס וחיוכים."


קרן וועדת נוער


ט"ו בשבט מגיע!!

 

השנה נציין את ט"ו בשבט ביום שבת, ה-18/1/14, בשעה 10:30.

האירוע יתקיים באזור המשקל החדש (בסמוך למרכז מזון).

בתוכנית:

·        טקס-ילדי כיתה א'

·        נטיעות כמובן...

·        הכנת פיתות בטבון

אנו מבקשים מכל משפחה להביא עימה כלי חפירה .

 

ניפגש בשמחות,

וועדת תרבות.

ערב מושבי עם יורם טהר-לב!

והדלקת נר שלישי של חנוכה...

ביום שישי, ה-29/11/13, ניפגש בבית העם לערב מיוחד וחגיגי עם יורם טהר-לב ויצירותיו.

בתוכנית:

20:30 – התכנסות והדלקת נר שלישי.

21:00 – תחילת המופע.

נשמח לראות את כל חברי הכפר!!

-האירוע בחסות המועצה האזורית באר טוביה-

  

כל אחד הוא אור קטן וכולנו אור איתן - חגיגת חנוכה משפחתית!

ביום שני, ה- 2/12/13, נתכנס כולנו בבית העם להדלקת נר שישי של חנוכה.

מה בתוכנית?

17:00 – הדלקת חנוכיות (בבקשה להביא חנוכייה אחת למשפחה ונרות).

17:30 – הפעלת סביבונים מיוחדת לכל הגילאים.

18:45 – סופגניות ושירי חג.

מקווים לראותכם!!!


האירוע בחסות המועצה האזורית באר טוביה-

מסיבת סוף הקיץ!!

נחגוג את סוף הקיץ ביום שבת, ה-31/8, בשעה 17:00.

החגיגה תתקיים בדשא של בית העם.

בתוכנית:

קבלת העולים לכיתה א' וברכות ילדי כיתה ב'.

קבלת צוות הדרכה.

להקת הבית של מושב באר טוביה : "מעבדה ח'".

הפעלת בועות סבון לכל המשפחה עם חברת "בעבוע"  http://www.baabua.co.il/

מופע מקסים הכולל התנסויות בהפרחת בועות סבון ענקיות.יהיה כיף – בעבוע בועה!

 

נתראה בשמחות-ועדת תרבות

********************************

מתחילים מסורת חדשה - ערב "בירה ונשירה"!!

השנה נחגוג את ט"ו באב ביום שישי, ה-19/7, בשעה 21:00.

ניפגש כולנו בדשא של בית העם לערב מלא שירים ישראלים, אלכוהול ושמחת חיים!


ניפגש בשמחות ועדת תרבות


האירוע באדיבות המועצה האזורית באר טוביה                 
 


חוג טניס שולחן

בימים ראשון ורביעי ועד סוף חופשת הקיץ אנו מזמינים אתכם ללמוד, להכיר, לשחק בטניס שולחן.

 3 שולחנות טניס שולחן יוצבו בבריכה להנאתכם,

בימי הרחצה הלילית בין 18:00 –  21:00

בהדרכת מאיר פריבס.
חוג זומבה

חוג זומבה אנרגטי במיוחד בהדרכת ענבל מילשטיין.

בין השעות 20:00 – 21:00. יתקיים בימי ראשון ורביעי ברחבת הבריכה הפעילות מתאימה לגילאי 13 – 99.

לצורך הפעילות יש להצטייד במגבת ובקבוק מים.

חובה להצטייד בנעלי ספורט.

            
  

  פותחים את הקיץ בבאר טוביה

ביום שישי ה 5.7.13 בשעה 19:00

תתקיים מסיבת פתיחת הקיץ בבריכה המחודשת

השנה הכל מיוחד יותר:

המתנפחים מיוחדים יותר

קיוסק נוער של הטרומפים החדשים מיוחד יותר ו...טעים.

אז הצטיידו בכסף ופנקס צ'קים כי במקום תוכלו לרכוש כרטיסי כניסה לשפיים לשלם למחנות הקייץ ולסופרלנד, לימית 2000 וכמובן לחופשון.

מחכים לכם הטרומפים החדשים

קרן וועדת נוער 
חגיגת שבועות

את חגיגת שבועות השנה חגגנו באזור המחלבה
באוירה טובה ומיוחדת ובהשתתפות אורחים רבים.
מזג האויר האיר לנו פנים , הגשם פסק בבוקר
הרבה עגלות מושקעות במיוחד השתתפו בתהלוכה המסורתית.
נהננו מכל המשתתפים שהופיעו רקדו ושרו
מחבורת הבנים שריקדו וקיפצו בחן רב.
ואפילו התחדשנו ברונדו אופניים.
כולם תרמו להצלחה הגדולה של החגיגה.
אנו מודים לוועדת תרבות על האירגון, על ההנחיה
ועל העבודה הקשה
תודה לצוות ההקמה וצוות הפרוק, לצוות ההגברה
ולכל מי שתרם להצלחת החגיגה.

                                     הועד המקומי                                       

חגיגת שבועות


חגיגת שבועות תתקיים במחלבה, ביום רביעי, ה-15/5, בשעה 17:30.

תהלוכת העגלות תצא מבית הנוער בשעה 16:45 (התכנסות בשעה 16:30)

בתוכנית: תחרות עגלות, הופעות של מיטב כישרונות הכפר, משחקים ואווירת חג!

 

מספר נקודות חשובות:

·        הכבישים בקרבת המחלבה יהיו חסומים והציבור מתבקש להימנע מחניית רכבים באזור המחלבה בזמן האירוע. אנחנו רוצים לאפשר גישה נוחה לטרקטורים ולעגלות. ניתן לחנות באתרים סמוכים כמו בית העם או הבריכה, אבל מומלץ ביותר להגיע ברגל או באופניים.

·        לאור מגבלות פיזיות בשטח, אנו נאלצים להגביל את גובה העגלות המקושטות ל-3 מטר. אנא הקפידו על כך.

·        מומלץ להביא מחצלת/שמיכה.

·        צוות ההקמה ייפגש בשעה 15:00 במחלבה. חברי צוות ההקמה: שגיא זלץ, ניר שמואלי (כולל טרקטור ועגלה), ישי זולר, יניב טל, מאיר איילת, דנה מרצקי, עומר בן יהושוע.

·        צוות הפירוק בסיום האירוע: קויפמן רוני, עדי פלג, עומרי קרמיזי, אופיר אולשטיין, יוסי שרון, נטלי לוי, קרנית גוטמן, נורית זמורה.

·        אורחים מוזמנים לחגוג איתנו, אך יש להדגיש כי העגלות מיועדות לילדי המושב בלבד ואין להעלות עליהן אורחים. בשנתיים האחרונות התקבלו תלונות רבות מצד הורים על כך שהצפיפות הנוצרת בשל האורחים מהווה סכנה בטיחותית. בנוסף, הילדים טוענים כי נוכחות של ילדים זרים כה רבים פוגעת בחוויית הקבוצה.

 

ניפגש בשמחות,

וועדת תרבות.